IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Strefy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Maannguaq Thorleifsen

Maannguaq Thorleifsen
prezes korporacji


https://fortflorence.forumpl.net/t39-maannguaq-thorleifsen#39 https://fortflorence.forumpl.net/t47-maannguaq-thorleifsen#47 https://fortflorence.forumpl.net/t45-maannguaq-thorleifsen https://fortflorence.forumpl.net/t160-maannguaq-thorleifsen#170 https://fortflorence.forumpl.net/t122-apartament-maannguaq-thorleifsen#132

Rola : Prezes korporacji - Nanoq Industries

Wiek : 28 lat
Orientacja : Heteroseksualny/a
Pochodzenie : Kangerlussuaq, Grenlandia
Liczba postów : 66

Administrator Rada Miasta

Strefy Empty
PisanieTemat: Strefy   Strefy Empty24.06.18 21:39strefy

Panorama
Pierwsza Strefa, zwana powszechnie "Panoramą", to strefa wyłącznie dla najbogatszych i najbardziej wpływowych osobistości Fortu Florence. Nikt z osób tu mieszkających nie jest zwykłym, szarym robotnikiem. Najważniejsi są oczywiście prezesi i dyrektorzy korporacji. Inni mieszkańcy to najczęściej pracownicy biur, placówek badawczych i administracyjnych oraz centrów usług - ci ostatni są największymi uczestnikami "wyścigu szczurów" i walki o utrzymanie stanowiska.
Terytorium Panoramy jest ograniczone i nie może się rozrosnąć, w związku z czym budynki są strzeliste, w większości po trzydzieści, bądź więcej, pięter. Jest to więc gigantyczna dżungla eleganckich wieżowców dających jednocześnie cień swoim mieszkańcom. Znajdują się tu również parki (nawet na dachach).
Ważnym elementem Panoramy jest zakaz zgromadzeń publicznych i protestów, z powodu obaw przed działalnością Frontu Wyzwolenia Florence.

City Centre - samo centrum Panoramy. Nowoczesne ulice pełne billboardów i ekranów na budynkach oraz mnóstwo spieszących się gdzieś ludzi to typowy widok w tej części strefy. Poza siedzibami korporacji i modnymi butikami znaleźć tu można również eleganckie restauracje i wszelkiego typu urzędy.
Crystal Plaza - nazwa dzielnicy wzięła się od placu głównego Panoramy, na którym odbywały się różne eventy rozrywkowe i polityczne, kiedy jeszcze nie wprowadzono zakazu zgromadzeń masowych. Aktualnie jest tam ustawionych wiele pomników najważniejszych osobistości Fortu.
Ta część Panoramy kojarzona jest przede wszystkim z centrami handlowymi, salonami samochodowymi i klubami nocnymi oraz niekoniecznie legalnymi rozrywkami.
Marina District - dzielnica, w której mieszkają najbogatsi mieszkańcy Panoramy, a więc przede wszystkim członkowie Rady Miasta, prezesi innych większych korporacji, ich elitarni pracownicy oraz wysoko postawieni urzędnicy.
Marina District charakteryzuje się swoim położeniem na ogromnej sztucznej wyspie, zbudowanej na także sztucznym zbiorniku wodnym. Ze względu na jego rozmiary, wielu z mieszkańców ma nawet własne motorówki, jachty, aby w którejś z części zbiornika odpocząć w ciszy i spokoju. Przyjemnym sposobem relaksu jest także spacer wzdłuż promenady lub cichymi uliczkami pomiędzy wieżowcami.
Pegasus Yards - miejsce, w którym spotykają się powszechna rozrywka i sztuka. Oryginalnie większość budynków była przeznaczona na muzea, teatry i galerie sztuki. Wkrótce po tym jednak dobudowano kolejne, tym razem kina i stadiony. W Pegasus Yards stoi także największa hala koncertowa oraz opera.
Rosewood Dwellings - pomimo ładnej nazwy, dzielnica ta uważana jest za jedną z najgorszych. Często pojawiają się nawet petycje o wycięcie jej z Panoramy i przeniesienie do Newcrest.
Rosewood Dwellings jest miejscem zbudowanym na sieci dawnych tunelów i kanałów burzowych. Z tego powodu członkowie Frontu Wyzwolenia najczęściej pojawiają się właśnie tam. Łącznie to w tej dzielnicy doszło do największej ilości zamachów i innych buntowniczych działań. Aktualnie Rosewood Dwellings jest także dzielnicą Panoramy, w której do nielegalnych praktyk dochodzi najczęściej.
Około połowę dzielnicy zajmuje plac budowy, mający odświeżyć jej wygląd po ukończeniu stawiania kolejnych nowych, szklanych wieżowców.
Semiramis Park - nazwa zaczerpnięta od leżącego w tej dzielnicy największego parku Panoramy, Semiramis Park.
Dzielnica ta to głównie wieżowce mieszkalne, ustawione wokół wspomnianego miejsca. Niektóre z budynków mają także prywatne ogrody ustawione na dachach.
Opieka nad tym wszystkim, szczególnie latem, zużywa duże ilości zasobów wodnych. Rada Miasta udaje jednak, że nie jest to większy problem, a wody pitnej jest pod dostatkiem.

Newcrest
Newcrest to druga strefa Fortu Florence. W tym miejscu żyje cała "klasa średnia", dla której tak naprawdę praca jest życiem. Aby przetrwać i nie zostać zdegradowanym, unikając tym samym zesłania do Outlandu, mieszkańcy Newcrest zapracowują się niemalże na śmierć. Dla "przodujących" pracowników często nie istnieje nawet taki termin jak "chorobowe" - są w stanie znieść wszystko tak długo, na ile ich stan zdrowia im pozwala.
Strefa ta charakteryzuje się niemalże zewsząd widocznymi, licznymi kominami i wydobywającymi się z nich chmurami dymu. Jest tu mnóstwo fabryk i elektrowni wszelkiego rodzaju. Życie w tym miejscu nie należy do najłatwiejszych, jednak wciąż jest znacznie lepsze niż w Outlandzie. Głównym celem robotników zamieszkujących Newcrest jest zapewnienie dobrobytu w całym Forcie Florence, jednak przede wszystkim Panoramie.

Bricktown -  w skrócie, zwykłe slumsy. Nie były jednak wybudowane jako "gorsza dzielnica dla biedaków", z czasem po prostu straciły swój urok i uważane są za te gorsze, bo mieszkańcy Bricktown to pracownicy mniejszych, biedniejszych korporacji, które nawet razem nie są w stanie zapewnić swoim pracownikom większych luksusów. Swoje mieszkania posiadają tu także osoby, które nie pracują "dla państwa", a więc właściciele własnych lokalów - barów, restauracji itp.
Na obrzeżach dzielnicy znajduje się baza służb miejskich, gdzie każdemu strażnikowi i lekarzowi przysługuje niewielkich rozmiarów kawalerka, jeżeli nie mają nic innego. Staje się to problemem, gdy ci chcą założyć własną rodzinę.
Florence Valley - dzielnica fabryczna. W tej części Newcrest mieszkają wszyscy pracownicy większych korporacji zajmujących się produkcją - od przedmiotów codziennego użytku, przez elektronikę, po samochody.
Green Acres - dzielnica rolnicza. Prawdopodobnie najspokojniejsza część drugiej strefy. W dodatku rolnicy mieszkają na swoich farmach, dlatego nie muszą się martwić o dojazd do miejsca pacy. Zajmują się oczywiście dbaniem o zboża, zwierzęta i zbieraniem wszelkich dobrodziejstw z tego wynikających, aby później przeznaczyć je na eksport do Panoramy lub sklepów w Newcrest.
Saltwater Bay - dzielnica nadmorska. W tej części pracują przede wszystkim rybacy i pracownicy stacji odsalania wody.
Tych drugich wiąże poważny kontrakt z pracodawcami z Panoramy. Rada Miasta jest świadoma tego, że w całym Fort Florence istnieje poważny kryzys związany z brakiem wody. Aby jednak nie wzbudzać negatywnych nastrojów, trzymają to w tajemnicy i tego samego oczekują od swoich pracowników. Niedotrzymanie tajemnicy wiąże się z anulowaniem kontraktu i zesłaniem do Outland tej osoby, współmałżonka, dzieci i pozostałych krewnych.
Sunset District - dzielnica kopalniana. Pracownicy w niej mieszkający długie godziny swojego życia spędzają głęboko pod ziemią, wydobywając wszelkiego rodzaju surowce wymagane do prawidłowego funkcjonowania Fort Florence, a przede wszystkim Panoramy.
Tesla Heights - dzielnica energetyczna. Jej mieszkańcy to pracownicy elektrowni należących do korporacji. Chociaż Fort Florence zaczyna inwestować w źródła ekologiczne, są one znacznie mniej wydajne niż energia atomowa. Jednak jak się okazuje, nawet z tym zaczyna być problem ze względu na tak wielkie zapotrzebowanie.
Pracowników elektrowni wiąże ten sam typ umowy co pracowników stacji odsalania wody - nieutrzymanie w tajemnicy informacji o kryzysie wiąże się z wydaleniem do Outland pracownika i całej jego rodziny.

Outland
Ostatnia strefa Fortu Florence, Outland, przez wielu nie jest uważana już za jakąkolwiek część miasta. Mieszkają tu ludzie, których kontrakty zostały stale rozwiązane, fanatycy wolności i tacy, dla których ukrycie się oznacza przeżycie.
Życie tutaj najczęściej jest ciężkie i krótkie, a mieszkańcy Outlandu na co dzień borykają się z wieloma przeciwnościami. Muszą przywyknąć do klimatu pustynnego i wiecznej walki o przetrwanie. Zamieszkują oni najczęściej kolorowe namioty wykonane z tego, co udało im się znaleźć wokoło, czyli głównie zszytych ze sobą kawałków różnych materiałów - stąd taka różnorodność kolorystyczna tych prowizorycznych domostw.
Brak cywilizacji, opieki zdrowotnej, szkolnictwa i innych usług to nie są jedyne rzeczy, z którymi mieszkańcy tej strefy muszą się zmierzyć. Największym problemem jest ciągły deficyt słodkiej wody, który powoduje u nich zwiększoną podatność na choroby. Prażące słońce, dziura ozonowa i brak solidnego schronienia sprawiają, że czerniaki skóry występują tu dziesięć razy częściej niż w Panoramie czy Newcrest.
Są jednak ludzie, którym ten stan rzeczy odpowiada. Brak "wyścigu szczurów" i ciągłej, często monotonnej pracy oraz - mimo wszystko - więcej kontaktu z naturą. Powietrze tutaj jest znacznie czystsze niż w innych strefach. Dodatkowo mieszkańcy Outlandu znaleźli sposób na łatwiejsze przetrwanie - zsolidaryzowanie się. Dzięki temu większość z nich pomaga sobie na wzajem, mimo ciężkich warunków życia korzystają z wolności, a przede wszystkim... planują zemstę na Panoramie i w znacznej części lubują się we wszystkich informacjach o udanych zamachach Frontu Wyzwolenia na terenie Pierwszej Strefy.
Przyzwyczajeni do trudnych warunków, a nawet polowań, mieszkańcy Outlandu wydają się być najsprawniejszymi ludźmi na świecie. Są szybcy, zwinni i świetnie posługują się bronią białą, którą nawet sami potrafią sobie zorganizować poprzez przetapianie wartościowych śmieci wyrzucanych z poprzednich stref i tego, co znajdą na pustyni.

Desertum - więzienie, do którego niegdyś zsyłano przestępców. Wtedy, kiedy jeszcze nie uznano, że bardziej ekonomicznym jest zwyczajny wywóz złoczyńców do Outland.
Aktualnie jest to także miejsce zamieszkania członków gangu Risen Ashes Order.
Dusty Hollow - porzucone miasteczko. W tym miejscu mieszka większość obywateli Outland. Są to ruiny niewielkiego miasta leżącego niemalże u wyjścia z bram Newcrest. Ci, którzy do Outland przybyli dawno temu (i wciąż żyją), w większości ulokowali się "wygodnie" w powoli rozpadających się ruinach. Inni rozstawili prowizoryczne namioty uszyte z kawałków różnych materiałów i cierpliwie czekają aż miejsce w którejś z ruin się wreszcie zwolni.
Hellborn Mines - opuszczona kopalnia, którą wcześniej eksploatowano pod kątem zaopatrywania Panoramy. Teraz jednak zapuszczają się tam jedynie ci, którzy na własną rękę w tych niebezpiecznych warunkach chcą podjąć się wydobywania kamieni szlachetnych. Za pieniądze uzyskane z handlu takimi często opłaca się przemytników mających wprowadzić tę osobę z powrotem do Newcrest.
Highest Hill - najwyższe w pobliżu wzniesienie będące terenem zamieszkałym przez kilkadziesiąt kobiet, silnych i samowystarczalnych. Charakterystycznym elementem krajobrazu tego miejsca jest niewielka szklarnia na środku, wokół której ustawione są namioty. W szklarni tej hodowane są róże, symbol gangu Rose Thorns.
Aktualnie jest to przede wszystkim miejsce zamieszkania członków gangu Rose Thorns.
Junkerpeaks - potężnych rozmiarów wysypisko śmieci, połączone ze złomowiskiem. W tym miejscu ląduje wszystko, co przez mieszkańców Panoramy i Newcrest zostało uznane za zwyczajne śmieci. Wszędzie porozrzucane są szkielety aut, urządzenia domowe, szeroko pojęty złom. Z takich przedmiotów ci bardziej doświadczeni są w stanie wykonać na prawdę dobrą broń lub zwyczajnie sprzedać komu trzeba, aby ułatwić sobie życie.
Aktualnie jest to główne miejsce zamieszkania członków gangów Salvages i Outlaws.
Southern Refuge - niewielka oaza uznawana za pewnego rodzaju raj wśród piekielnego środowiska trzeciej strefy. Mieszkańcy tego miejsca wykorzystują dar wody w studni aby podwyższyć swoje szanse na przeżycie. W prowizorycznej szklarni w związku z tym zaczęli uprawiać rośliny i mimo, że również żyją w namiotach, zbudowali zagrody do hodowli różnego rodzaju zwierząt.
Aktualnie jest to główne miejsce zamieszkania gangu Dzikich.
Powrót do góry Go down
 
Strefy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fort Florence :: Portal :: podręcznik-
Skocz do: