IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Korporacje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Maannguaq Thorleifsen

Maannguaq Thorleifsen
prezes korporacji


https://fortflorence.forumpl.net/t39-maannguaq-thorleifsen#39 https://fortflorence.forumpl.net/t47-maannguaq-thorleifsen#47 https://fortflorence.forumpl.net/t45-maannguaq-thorleifsen https://fortflorence.forumpl.net/t160-maannguaq-thorleifsen#170 https://fortflorence.forumpl.net/t122-apartament-maannguaq-thorleifsen#132

Rola : Prezes korporacji - Nanoq Industries

Wiek : 28 lat
Orientacja : Heteroseksualny/a
Pochodzenie : Kangerlussuaq, Grenlandia
Liczba postów : 66

Administrator Rada Miasta

Korporacje Empty
PisanieTemat: Korporacje   Korporacje Empty25.06.18 21:52korporacje

Jeżeli chcesz przejąć którąś z korporacji lub utworzyć swoją własną, napisz do któregoś z Adminów. W tym drugim przypadku miej już przygotowany krótki opis (jak te poniżej) i najlepiej logo.


AMBARTE GROUP - Spółka ta ma swoje początki w Nowym Jorku, gdzie przed powstaniem Fortu Florence tworzyła i działała Amber Inés Barton - projektantka hiszpańskiego pochodzenia. Początkowo firma zajmowała się przede wszystkim sztuką użytkową, zaś działający pod jej szyldem artyści tworzyli przedmioty na specjalne zamówienie klientów.
Po przeniesieniu biznesu do Fortu Florence korporacja ta nie znalazła się od razu w Radzie Miasta. Początkowo działała jako mała, niezależna firma, zatrudniająca zaledwie kilka osób. Po bankructwie poprzedniej korporacji zajmującej się przemysłem meblarskim, IDEA Industries, AMBARTE Group wypełniła powstałą w tej sposób niszę, szybko się rozrastając i wkrótce stając się jednym z potężniejszych przedsiębiorstw w Forcie.

Amber zginęła tragicznie niecałe dwa lata temu w wyniku wybuchu bomby podłożonej w Ratuszu, która została zdetonowana podczas obrad Rady Miasta.

Dziedzina: meble i dekoracja wnętrz oraz przedmioty codziennego użytku
Założyciel: Amber Inés Barton
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


CANNISSIÉ CONSTRUCTION CORP - Firma ta została założona przez pochodzącego z Quebecu inżyniera Yves-Pierre Cannissié de Noailles. Początkowo działające pod nazwą CANNISSIÉ and SONS przedsiębiorstwo było rodzinnym biznesem, zajmującym się przede wszystkim budownictwem na małą, lokalną skalę. Firma rozwinęła się w momencie, kiedy jej szefem został Yves-Pierre. Mający smykałkę do interesów mężczyzna szybko rozkręcił rodzinny interes, zakładając kolejne oddziały firmy w różnych kanadyjskich miastach, zaś siedziba główna przedsiębiorstwa została przeniesiona do Montrealu, skąd następnie trafiła do Fortu Florence.

Wiele osób uważa, że założyciel firmy jest krewnym słynnego francuskiego architekta i malarza, Philippe Cannissié.

Yves-Pierre Cannissié de Noailles zginął kilka lat temu zamordowany przez Armanda Fouché - powodem był rzekomy romans Cannissié de Noailles z żoną mężczyzny.

Dziedzina: budownictwo i inżyniera
Założyciel: Yves-Pierre Cannissié de Noailles
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


ƆORΛIL MEDIA GROUP - korporacja, której Fort zawdzięcza stacje telewizyjne, czasopisma wirtualne, a nawet wydarzenia sportowe i koncerty na stadionach.

Firma została założona przez znaną celebrytkę i byłą miss Francji - Jacqueline Roux - która dorobiła się majątku głównie przez wyjście za mąż za jednego z najbogatszych Francuzów, a następnie biorąc z nim rozwód. Mówi się, że gdyby jej ex-mąż tam nie wyjechał, kobieta przeprowadziłaby się do Fortu Alba, ale z tej przyczyny postanowiła rozwinąć korporację w Kanadzie.

Chociaż od początku firma miała silną pozycję na rynku, w czasie niedawnego kryzysu była bliska upadku. Założycielka ma opinię charyzmatycznej i medialnej kobiety, jednak nigdy nie miała smykałki do polityki - gdyby nie silna pozycja jej firmy, wątpliwym jest, że miałaby głos w Radzie. Plotki głoszą, że Jacqueline oddała się Bruno Cohenowi w zamian za dofinansowanie podtrzymujące firmę przed upadkiem. Kobieta zniknęła jednak niedawno w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiła także list mówiący, że zrzeka się prezesury w firmie i miejsca w Radzie - od tego czasu nikt nic o niej nie słyszał chociaż policja ma za mało dowodów, żeby podejrzewać morderstwo bądź uprowadzenie.

Dziedzina: grupa medialno-rozrywkowa (właściciel największych stacji telewizyjnych i aren sportowych)
Założyciel: Jacqueline Roux
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


DYN@MIC SYSTEMS - Jest to oddział najpotężniejszej korporacji działajacej w położonym na terenie Japonii Forcie Yoshikazu. Założyciel, Shōji Fujimura, nigdy nie widział Fortu Florence na oczy. Po olbrzymim sukcesie, jaki odniosła jego spółka w rodzinnej Japonii mężczyzna postanowił rozszerzyć swoją działalność na inne Forty wysyłając do nich swoich przedstawicieli. Do Fortu Florence trafił najstarszy syn Fujimury, Yoichi, który szybko zapewnił firmie stabilną pozycję na rynku oraz miejsce w Radzie Miasta.

Yoichi Fujimura zmarł w zeszłym roku na raka skóry - choroba ujawniła się u niego dopiero po przeprowadzce do Fortu Florence.

Plotka głosi, że zarówno Yoichi, jak i aktualny prezes DYN@MIC SYSTEMS omawiają wszystkie sprawy z Shōjim przed podjęciem ostatecznej decyzji - niezależnie od tego czy dotyczą one działalności korporacji, czy też aktualnych problemów Fortu poruszanych na zebraniach Rady Miasta.

Dziedzina: oprogramowanie i sprzęt elektroniczny
Założyciel: Shōji Fujimura
Aktualny prezes: Victor Pryde
Obecność w Radzie Miasta: tak


EXOTEL - Firma ta powstała z połączenia trzech największych operatorów telefonii komórkowej działających w Kanadzie przed rokiem 2018 (TELUS, BCE Inc. oraz Rogers Communications Inc.). Początkowo EXOTEL zarządzany był właśnie przez radę złożoną z prezesów tych trzech firm. Po otwarciu Fortów mężczyźni postanowili rozszerzyć swoją działalność - Ian Hogan (były prezes Telus Communications) otworzył filię firmy w Forcie Alba, Timothy Rogers (poprzednio zarządzający Rogers Communications Inc.) przeniósł się ze swoją działalnością do Fortu Yoshikazu, zaś pozycję prezesa oddziału EXOTEL w Forcie Florence objął Armand Fouché (ówczesny prezes BCE Inc.).

Armand Fouché został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska prezesa korporacji oraz członka Rady Miasta przed kilkoma laty, kiedy to został oskarżony o morderstwo prezesa CANNISSIÉ CONSTRUCTION CORP oraz skazany na zesłanie do Outlandu, gdzie ponoć żyje do dziś. Powodem napaści był rzekomy romans Cannissié de Noailles z żoną Fouché.

Dziedzina: operator telekomunikacyjny
Założyciel: Armand Fouché
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


FINANCE ATLANTIQUE - Korporacja powstała zaledwie kilka lat temu w wyniku kryzysu finansowego, jaki miał wtedy miejsce w Forcie Florence. Dwa największe przedsiębiorstwa zajmujące się wcześniej finansami i bankowością w Forcie (Commonwealth Financial Corp. oraz National Trust Inc.) zmuszone były do ogłoszenia bankructwa, zaś powstałą w ten sposób niszę zajął Bruno Frédéric Cohen wraz z założoną przez siebie firmą FINANCE ATLANTIQUE.
Mający nosa do interesów mężczyzna szybko umocnił pozycję swojej firmy a FINANCE ATLANTIQUE stała się najpotężniejszą korporacją finansową w Forcie Florence.
Firma posiada największą w całym Forcie sieć banków, świadczących usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i tych biznesowych (z uwzględnieniem większości korporacji wchodzących w skład Rady Miasta). FINANCE ATLANTIQUE zajmuje się również działalnością inwestycyjną oraz szeroko pojętymi usługami finansowymi.

W ostatnich miesiącach Bruno Frédéric Cohen został oskarżony przez swoich współpracowników o oszustwa finansowe i zmuszony do rezygnacji z funkcji prezesa spółki.

Dziedzina: finanse i bankowość
Założyciel: Bruno Frédéric Cohen
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


FLORENCE LOGISTICS - Korporacja założona przez pochodzącą z Kaliforni Monique McMenamy - żonę kierowcy wyścigowego Michaela McMenamy'ego oraz dziedziczkę olbrzymiego majątku swojej rodziny.
Firma ta działała początkowo w Forcie Matthew, jednak w wyniku wciąż pogarszającej się sytuacji Fortu kobieta zdecydowała się na przeniesienie swojej działalności na terytorium Kanady.

Obecnie firma kontroluje sieć transportu publicznego w Forcie Florence, zarządza metrem oraz liniami tramwajowymi i autobusowymi oraz jedyną działającą w Forcie korporacją taksówkarską - FF Taxi.

Monique zginęła tragicznie niecałe dwa lata temu w wyniku wybuchu bomby podłożonej w Ratuszu, która została zdetonowana podczas obrad Rady Miasta.

Dziedzina: właściciel i operator systemów transportu publicznego
Założyciel: Monique McMenamy
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


GREENCORP - korporacja, która wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w Forcie zaledwie kilka lat po jego oficjalnym otwarciu. Jej początku sięgają czasów jeszcze przed rokiem 2018, kiedy to pochodząca z okolic miejscowości Moosonee rodzina farmerów o nazwisku Chevalier zaczęła stopniowo rozszerzać swoją działalność. Z czasem należące do Chevalierów tereny weszły w skład Fortu Florence, jednak to dopiero małżeństwo spadkobiercy majątku Paula Chevaliera z businesswoman Kate Merrifield sprawiło, że rodzinny interes przerodził się w firmę będącą liderem wśród producentów żywności dla mieszkańców Fortu. Wtedy też firma ta przyjęła nazwę GREENCORP.
Zaledwie kilka lat później doszło do konfliktu współmałżonków i rozwodu - korporacja pozostała jednak w rękach Kate, zaś jej były mąż, Paul, wrócił na rodzinną farmę.

Obecnie korporacja jest największym i najważniejszym producentem żywności dla mieszkańców Fortu Florence. Należą do niej liczne obiekty położone na terenie Newcrest i Panoramy - farmy, fabryki zajmujące się przetwarzaniem żywności oraz sieć sklepów spożywczych.

Kate zginęła kilka lat temu zastrzelona przez zamaskowanego napastnika podczas przeprowadzania inspekcji w jednej ze swoich fabryk w Newcrest. Chociaż sprawcy nigdy nie odnaleziono przypuszcza się, że za atakiem stał któryś z gangów.

Dziedzina: produkcja i dystrybucja żywności
Założyciel: Kate Merrifield-Chevalier
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


HUDSON BAY WATER - Firma powstała początkowo jako spółka-córka Toronto Water Industries - przedsiębiorstwa zajmującego się gospodarką wodną w Toronto. Założyciel, Richard Callaghan, aktywnie umacniał swoją pozycję na rynku już od pierwszych dni istnienia Fortu Florence, wiedząc, że woda pitna to podstawa funkcjonowania każdego miasta.
Callaghan przed kilkoma laty zrezygnował z aktywnego zarządzania korporacją - powodem były problemy zdrowotne mężczyzny. Mimo wycofania się w cień, wciąż pozostaje on jednak jednym z większych udziałowców firmy.

Korporacja zajmuje się zarządzaniem szeroko pojętą gospodarką wodną w Forcie Florence. Utrzymuje i nadzoruje pracę stacji odsalania wody, kolektorów deszczówki oraz aktywnie prowadzi badania mające na celu odkrycie nowych źródeł wód gruntowych. Firma jest również odpowiedzialna za działanie i konserwację miejskich wodociągów.

Dziedzina: wodociągi i gospodarka wodna
Założyciel: Richard Callaghan
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


HUMANI LABS - Firma założona przez Południową Koreankę, Chohi Yoon, jest aktualnie największym źródłem leków. Oficjalnie w laboratoriach Humani prowadzone są badania, których efekty mają wspomóc organizmy ludzkie w przetrwaniu. Niektórzy twierdzą, że testy te są nielegalne i często kończą się śmiercią obiektów. Panoramicze przynajmniej są zadowoleni, gdyż każdy lek oznaczony tagiem Humani jest skuteczny i bezpieczny.

Założycielka firmy kilka lat temu przeniosła się do Fortu Yakov, gdzie, jak głosi plotka, o wiele łatwiej pozyskać jest jej obiekty do przyszłych badań. Zarządzanie Florenckim oddziałem korporacji pozostawiła swojemu następcy.

Dziedzina: badania genetyczne i medyczne
Założyciel: Chohi Yoon
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


NANOQ INDUSTRIES - korporacja, która powstała dzięki upadkowi innej. Giffer Industries było bardzo dobrze rozwijającą się firmą, jednak złe zarządzanie doprowadziło do problemów finansowych. Bieg wydarzeń odwróciło mianowanie Duńczyka, Jensa Thorleifsena na prezesa. Wraz ze sztabem ludzi wybranych przez siebie, doprowadzili nie tylko do powstania na równe nogi ale i przyspieszenia rozwoju korporacji zwanej teraz Nanoq Industries. Jens wyjechał do innego Fortu w celu promowania produktów i rozwijania lotnictwa i handlu bronią tamże, na swoim miejscu obsadzając córkę - Maannguaq.

Firma zajmuje się produkcją broni palnej i statków powietrznych. Dzięki niej na niebie wciąż można od czasu do czasu zobaczyć odrzutowiec lub śmigłowiec oraz całe roje tzw. bezzałogowców (znanych jako drony). Nanoq Industries sprawuje także pieczę nad jedynym w Fort Florence lotniskiem (na terenie którego znajduje się z resztą fabryka - największy budynek Fortu). Firma uzbraja swoje maszyny, zapewnia także broń palną dla żołnierzy i policji, a korporacje związane z bezpieczeństwem wspierają dronami.

Dziedzina: produkcja broni palnej i maszyn latających
Założyciel: Jens Thorleifsen
Aktualny prezes: Maannguaq Thorleifsen
Obecność w Radzie Miasta: tak


RAVETTO/VAUTROT GROUP - firma utworzona przez dwie przyjaciółki z Włoch - Carlę i Francescę. Chociaż obie mają stałych partnerów, szerzy się plotka, że w rzeczywistości kobiety są kochankami, a mężczyzn używają tylko jako pionków w swoich grach.

Ravetto/Vautrot Group to korporacja produkująca odzież i kosmetyki, a więc popularna głównie wśród kobiet, choć mężczyźni oczywiście też z ich usług korzystają. Zapewniają perfumy, kremy, odzież, galanterię skórzaną, a nawet uniformy robocze dla innych korporacji. Ceny rosną proporcjonalnie do jakości - najbardziej unikalne produkty wystawiane są na aukcjach, aby zapewnić oryginalność osobie, dla której pieniądze się nie liczą.

Założycielki firmy od kilku lat skupiają się głownie na projektowaniu produktów oraz późniejszej ich promocji. Zrezygnowały z aktywnego zarządzania firmą twierdząc, że ogranicza ich to twórczo.

Dziedzina: odzież i kosmetyki
Założyciel: Carla Cristina Ravetto & Francesca Vautrot
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


STARFIRE ENERGY - Korporacja założona przez pochodzącego z Ukrainy Alexandra Michaela Lytvynenko. Mężczyzna przez kilka lat pracował jako naczelny inżynier w największej elektrowni w Forcie Yakov, jednak z nieznanych powodów zdecydował się przenieść do Kanady i rozkręcić własny interes w Forcie Florence.

STARFIRE ENERGY jest głównym dostawcą energii dla mieszkańców Fortu - początkowo firma skupiała się przede wszystkim na energii atomowej, jednak od niedawna zaczyna coraz mocniej inwestować w odnawialne źródła energii, budując nowe elektrownie wodne i wiatrowe oraz instalując panele słoneczne w różnych częściach miasta.

Alexander zginął tragicznie niecałe dwa lata temu w wyniku wybuchu bomby podłożonej w Ratuszu, która została zdetonowana podczas obrad Rady Miasta.

Dziedzina: dostawca energii
Założyciel: Alexander Michael Lytvynenko
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


XANTOS - firma założona przez dwoch przyjaciół, którzy poznali się na studiach w USA - pochodzącego z Niemiec Lothara Niedermayera oraz Greka Nikolaos Kaltezasa.
Firma zajmuje się produkcją samochodów, przede wszystkim osobowych (na potrzeby Panoramy) ale też ciężarowych i dostawczych oraz autobusów. Z uwagi na katastrofy klimatyczne XANTOS prowadzi również badania nad bardziej ekologicznymi paliwami i stara się montować w największej ilości wyprodukowanych przez siebie pojazdów silniki elektryczne, co jednak wciąż stanowi wyzwanie ze względu na problemy z dostawami energii elektrycznej.

Kilka lat temu Niedermayer został oskarżony o współpracę z Florence Liberation Front i zesłany do Outlandu. Kaltezas krótko później, z nieznanych nikomu przyczyn, popełnił samobójstwo.

Dziedzina: produkcja samochodów osobowych
Założyciel: Lothar Niedermayer & Nikolaos Kaltezas
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak


ZHENG HOLDING - korporacja założona przez Kanadyjczyka chińskiego pochodzenia - Elliota Zhenga. Jest to aktualnie największa i najbardziej dochodowa firma ze względu na ilości wydobywanych złóż oraz przetwórstwo. Zheng Holding składa się z trzech podmiotów:
- Zheng Arms - odpowiedzialnego za produkcję kamer, czujek antywłamaniowych, a nawet wieżyczek automatycznych;
- Zheng Mining - element zajmujący się wydobywaniem i przetwarzaniem złóż;
- Zheng Security - prywatna firma ochroniarska, często wynajmowana do ochrony ważnych jednostek lub dużych eventów społecznych.

Elliot zginął w katastrofie śmigłowca wypożyczonego od Nanoq Industries. Jako, że była to jedyna katastrofa produktu tej firmy, krążą plotki, że korporacja (sama lub we współpracy z kimś), specjalnie uszkodziła pojazd aby pozbyć się niewygodnego członka Rady.

Dziedzina: bezpieczeństwo (kamery, czujki itp.), wydobywanie złóż oraz prywatna firma ochroniarska
Założyciel: Elliot Zheng
Aktualny prezes:
Obecność w Radzie Miasta: tak

Powrót do góry Go down
 
Korporacje
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fort Florence :: Portal :: podręcznik-
Skocz do: