IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Fabuła

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Maannguaq Thorleifsen

Maannguaq Thorleifsen
prezes korporacji


https://fortflorence.forumpl.net/t39-maannguaq-thorleifsen#39 https://fortflorence.forumpl.net/t47-maannguaq-thorleifsen#47 https://fortflorence.forumpl.net/t45-maannguaq-thorleifsen https://fortflorence.forumpl.net/t160-maannguaq-thorleifsen#170 https://fortflorence.forumpl.net/t122-apartament-maannguaq-thorleifsen#132

Rola : Prezes korporacji - Nanoq Industries

Wiek : 28 lat
Orientacja : Heteroseksualny/a
Pochodzenie : Kangerlussuaq, Grenlandia
Liczba postów : 66

Administrator Rada Miasta

Fabuła Empty
PisanieTemat: Fabuła   Fabuła Empty15.06.18 14:58fabuła

Mamy rok 2043. W 2018 nikt nigdy nie przypuszczał nawet, że świat potoczy się w tę stronę. Myśleliśmy o wybuchach III wojny światowej, o Trumpie, o uchodźcach, o ekspansji Chińczyków, meteorytach, antyszczepionkowcach i wielu innych podobnych problemach. Przyszłość zaskoczyła jednak wszystkich.

Okazało się, że akcje takie jak "godzina dla Ziemi", segregacja śmieci itp. nie wystarczyły. Świat zmienił się w dynamicznym tempie, z roku na rok było gorzej. Tornada, burze piaskowe, powiększająca się dziura ozonowa, powodzie, tsunami, trzęsienia ziemi. Wszystko na raz. Ludzie ginęli, miasta upadały. W zaledwie dwadzieścia pięć lat rzeczywistość z 2018 roku zmieniła się nie do poznania.

Ludzie, którzy przeżyli w większości trzymali się razem. Z miast, które wciąż miały w sobie trochę potencjału zaczęto tworzyć tak zwane "forty". Wszystkie te katastrofy były pewnego rodzaju "resetem" dla naszej planety, a społeczeństwa tych, którzy przetrwali, musiały się odbudować. Fortów na świecie jest wiele, a większość z nich ma podobny ustrój co Fort Florence. Jednak nie wszystkie - są również forty o ustroju autorytarnym, a są i forty o ustrojach bazujących na różnych pokojowych odłamach religii.

Fort Florence oficjalnie otwarto w roku 2030 i jest to jeden z największych fortów na świecie, położony w Kanadzie. Przez te wszystkie zmiany klimatyczne niegdyś zielone tereny wokół tego miasta przekształciły się w rozległą pustynię. Szczególnie latem słońce świeci niemiłosiernie, powodując, że coraz większe zbiorowisko ludzi ma coraz mniej wody i żywności. Miasto podzielone jest na trzy strefy - Panoramę, Newcrest i Outland. Z brakami luksusów, a nawet środków potrzebnych do życia zmagają się mieszkańcy tego ostatniego obszaru - w Outland bowiem mieszkają wyrzutki społeczeństwa, wszelkiego rodzaju wrogowie ustroju. Newcrest to strefa robotnicza, wszyscy ludzie podlegli Panoramie pracują tam i walczą o przetrwanie w inny sposób - przez wieczny wyścig szczurów, mając nadzieję na awans i możliwość zamieszkania w Panoramie. Tam mieszka elita: osoby zajmujące wysokie stanowiska w korporacjach, prezesi czy Rada Miasta składająca się z dyrektorów piętnastu najważniejszych dla miasta firm.

Jak już było wspomniane, problem braku wody i pożywienia robi się coraz popularniejszy w tym miejscu. Rada Miasta jednak stara się to ukryć, aby utrzymać spokój i porządek w społeczeństwie. W Panoramie więc wciąż okazywany jest przepych, gigantyczne fontanny i sztuczne jeziora dalej cieszą oczy swoich mieszkańców. W rzeczywistości jednak z powodu kryzysów buduje się coraz to więcej stacji odsalania wody z Zatoki Hudson, paneli słonecznych, szuka się możliwości wyprodukowania żywności genetycznie modyfikowanej. Pracownicy korporacji zajmujących się tym wszystkim są "proszeni" o nieujawnianie informacji na zewnątrz - poprzez zastraszenie o anulowaniu kontraktu i zesłaniu do Outland. Dla tej osoby, małżonka, dzieci, wszystkich.

Ciężkie czasy oznaczają także rozwój czarnego rynku. I tak powstała grupa Korespondentów - biegaczy, którzy za odpowiednią opłatą przeniosą niemalże cokolwiek z miejsca A do miejsca B. Są oni uważani za wrogów Panoramy, tak więc każda kolejna podróż kurierska może dla nich oznaczać zesłanie do Outlandu lub śmierć. Nie są jednak w tym sami. Inną grupą, mogącą sporo namieszać a również będącą wrogami Panoramy jest Florence Liberation Front - ruch oporu posuwający się nawet do aktów terroryzmu, którego celem jest obalenie aktualnego ustroju i wprowadzenie demokracji.

Która z frakcji osiągnie więc sukces? A może wszystkich wykończy ciągle dający się we znaki klimat? Nikt tego nie wie ale z każdym dniem pokojowy koniec sporu wydaje się być coraz bardziej odległy.
Powrót do góry Go down
 
Fabuła
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fort Florence :: Portal :: podręcznik-
Skocz do: