IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Migracje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Maannguaq Thorleifsen

Maannguaq Thorleifsen
prezes korporacji


https://fortflorence.forumpl.net/t39-maannguaq-thorleifsen#39 https://fortflorence.forumpl.net/t47-maannguaq-thorleifsen#47 https://fortflorence.forumpl.net/t45-maannguaq-thorleifsen https://fortflorence.forumpl.net/t160-maannguaq-thorleifsen#170 https://fortflorence.forumpl.net/t122-apartament-maannguaq-thorleifsen#132

Rola : Prezes korporacji - Nanoq Industries

Wiek : 28 lat
Orientacja : Heteroseksualny/a
Pochodzenie : Kangerlussuaq, Grenlandia
Liczba postów : 66

Administrator Rada Miasta

Migracje Empty
PisanieTemat: Migracje   Migracje Empty19.06.18 1:28migracje

Pomimo tego, że Fort Florence to zamknięta społeczność, zawsze pojawiają się jakieś drogi migracji pomiędzy fortami i strefami, legalne bardziej bądź mniej.

Panorama

Mieszkańcy Panoramy mogą swobodnie podróżować pomiędzy innymi fortami oraz strefami po okazaniu dokumentu tożsamości. W przypadku podróży do Outland zaleca się zabrać ze sobą uzbrojonych wartowników.

• Nawet mieszkańcy Panoramy mogą ulec degradacji do Newcrest ze względu na niski poziom zaangażowania w pracę (pomijając wyższe stanowiska, takie jak prezes).
• Prowadzenie, wspomaganie lub niezgłaszanie nielegalnych działalności jest karane natychmiastowym spadkiem do Outland.

Newcrest

przepływ osób między strefami
I. Panorama
ciężka praca - tak na prawdę dla mieszkańców Newcrest jest tylko jeden sposób, aby móc zamieszkać w Panoramie i oznacza on ciężką pracę. Po odpowiedniej ilości awansów i zajęciu jednego z ważniejszych stanowisk w firmie, pracownik dostaje oficjalną depeszę od Rady Miasta o uzyskaniu odpowiedniego stopnia zamożności i możliwości przeprowadzki wraz z rodziną (współmałżonek dostaje wizę "próbną" na trzy miesiące i jedno z niższych stanowisk w którymś z urzędów - jeżeli zdoła się utrzymać, wiza zostanie przedłużona).
II. Outland
niski poziom wydajności - w momencie, gdy pracownik zaczyna otrzymywać niższe noty, ściąga na siebie spojrzenie urzędu zajmującego się kontrolą efektywności pracy. Po tygodniu obniżonej wydajności otrzymuje ostrzeżenie z czymś w rodzaju "ulotki motywacyjnej" (informacje o przeciętnym życiu w Outland). Jeżeli w ciągu trzech tygodni nie dojdzie do poprawy, kontrakt zostaje anulowany a pracownik przeniesiony do trzeciej strefy.
prowadzenie lub wspomaganie nielegalnej działalności - prowadzenie, uczestniczenie lub nawet niedoniesienie o nielegalnej działalności i przewinieniach jest karane natychmiastowym spadkiem do Outland.

przepływ osób między fortami
I. Ze względu na braki w sile roboczej: rządy większości fortów starają się współpracować ze sobą pod kątem zapewnienia sobie dobrobytu i zrównoważonej siły roboczej. Jeżeli jednak w którymś z fortów pojawi się problem braku wykwalifikowanych pracowników w którejś dziedzinie, mogą zgłosić się do innych placówek o przysłanie określonej ich ilości.
Działa to na dwa sposoby:
ochotnicy - na początku zgłaszają się ochotnicy. Mają oni prawo zabrać ze sobą najbliższą rodzinę (współmałżonka i dzieci).
wyjazd przymusowy - jeżeli pula pracowników chętnych do wyjazdu nie zostanie zapełniona, rząd fortu ma prawo wybrać osoby, które jego zdaniem będą do tego odpowiednie. Nie można się od tego odwołać pod groźbą zerwania kontraktu i spadku do strefy typu Outland. Tak jak w przypadku ochotników, mają oni prawo zabrać ze sobą najbliższą rodzinę (współmałżonka i dzieci).

II. Ze względu na przeprowadzkę zamożnych mieszkańców: jest to samolubny typ postępowania, jednak jak najbardziej legalny. Mieszkańcy stref podobnych Panoramie mogą swobodnie przeprowadzić się do Fort Florence. Będąc tam już mogą uznać, że jeden bądź kilku robotników z poprzedniego fortu było niezastąpionych. Mają wtedy prawo ich ściągnąć do siebie (bez możliwości odwołania się od tej decyzji), jednak muszą opłacić ich transport i pobyt przez pierwsze trzy miesiące. Skutkuje to więc w większości przypadków rozdzielaniem rodzin.

Przeprowadzka do innego fortu oznacza brak możliwości powrotu, lub kolejnego wyjazdu przez następne 10 lat.
Przyjezdni również mogą spaść do Outlandu - zmiana fortu oznacza uzyskanie specjalnej wizy pracowniczej, która w momencie spadku zostaje anulowana.

Outland


Powrót z Outlandu do "stref świetności" jest prawie niemożliwe i wymaga dużego wkładu oraz wysiłku, często nie tylko jednej osoby.

I. Metody legalne
ciężka praca - najbardziej "lubianą" przez rząd opcją powrotu z marginesu społeczeństwa jest ciężka, niebezpieczna praca. Wydobywanie z kopalni kamieni szlachetnych na własną rękę, testowanie na sobie nowych leków i innych produktów chemicznych, czy po prostu długotrwałe donoszenie do mundurowych na nielegalne praktyki kolegów.
wykup - niektórzy mieszkańcy Panoramy pozwalają sobie na legalne zakupienie człowieka z Outlandu, aby mianować go na swojego sługę, np. pokojówkę. Wszystko jest wtedy odnotowywane w specjalnych dokumentach, a wykupiony człowiek zostaje zaobrączkowany bransoletką, która odpowiednim służbom pozwala na śledzenie jego ruchów.

II. Metody nielegalne
handel ludźmi / organami - w społecznościach takich jak forty, "czarny rynek" jest wyjątkowo aktywny. Sprzedaż ludzi i organów odbywa się na wiele sposobów, najpopularniejszymi są jednak dwa z nich. Niektórzy z Outlandu sami oferują swoje narządy, aby po sprzedaniu ich komuś z bogatszych mieszkańców Newcrest lub nawet samej Panoramy móc opłacić za to przemytnika i przedostać się do strefy drugiej. Wielu jest także porywanych z terenów Outlandu i siłą przewożonych do Panoramy w celu pobrania od nich narządów w sposób nielegalny.
przemytnictwo - przemytnictwem najczęściej zajmują się pracownicy z Newcrest, którym raz na jakiś czas zdarza się "spadek formy" w pracy. W związku z tym, dzięki postępującym łapówkom udaje im się pozostać w drugiej strefie, bądź nawet awansować. Mają znajomości wśród strażników, opłacają ich, lub po prostu mają znakomite sposoby ukrywania nielegalnie przewożonych osób. Za każdy przewóz jednak drogo sobie liczą.
fałszowanie dokumentów – ludziom w Panoramie dobrze się powodzi… Chyba że jest się jednym z tysięcy urzędników, których miasto ma na pęczki i ciężko utrzymać się na szczycie. Ale potrzeba matką wynalazków. Urzędnicy i niektórzy ludzie po prostu zaznajomieni ze sztuką tworzenia lewych dokumentów (np. pracownicy gazety czy drukarni) odkryli zapotrzebowanie na takie papiery wśród mieszkańców Outlandu. Ściśle współpracują z Korespondentami i za odpowiednią opłatę przekazują takie dobra do strefy trzeciej. Wtedy można ze spokojem "oficjalnie" wwieźć wyrzutka z powrotem do Newcrest i zapewnić mu, przynajmniej chwilowo, w miarę dobre życie.
Powrót do góry Go down
 
Migracje
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fort Florence :: Portal :: podręcznik-
Skocz do: